روز سوم

روز سوم

یک عاشقانه ی ارام

 

ابرنواخترچیست ؟

ابرنواختر ستارای است که ناگهان می درخشد و میلیونها بار روشنتر می شود تا جایی که در روز نیز قابل مشاهده است اما در اندک مدتی ناپدید می شود. ابرنواختر پدیده ای است که به ندرت دیده می شود زیرا انفجاری است که از پایان یافتن زندگی یک ستاره خبر می دهد.

روم

 

ازسال 264 قبل از میلاد سپاهیان رومی در جنگ های متعددی با اهالی کارتا ژ از شمال افریقا شرکت کردند. در سال 218 قبل از میلاد هانیبال ژنرال کارتاژی با 35000 سرباز وبیش از 30 فیل به ایتالیا حمله کرد.  او در این مبارزات یکی پس از دیگری پیروز می شد اما سرانجام رومیان او را در نبرد زاما شکست دادند. درسال 146 قبل از میلاد سپاهیان روم شهر کارتاژ را به اتش کشیدند و ان را با خاک یکسان کردند.

جغرافیاا

همسایه های ایران کدامند؟  

شمال/ روسیه- جمهوری اذربایجان- قزاقستان- ترکمنستان- نحجوان-ارمنستان و...... جنوب / کشورهای عربی { دبی- کویت- اردن و......} شرق/ افغانستان-پاکستان و ....... غرب/ ترکیه- عراق و......

قدرت سیاه چیست ؟

قدرت سیاه نام یک سازمان انقلابی و مبارز متشکل از سیاه پوستان امریکا ست که از میدان ورزش برای معرفی خود به جهانیان استفاده کرد.

لطیفه

به یه اسکلته میگن یه خالی ببند میگه تپلویم تپلو

یک نفر میره بهشت می بینه یک نفر با ماشینی پر از حیوان از در بهشت بیرون امد گفت این کیست؟ گفتند حضرت نوح کشتی اش را فروخته نیسان خریده.

/ 0 نظر / 41 بازدید